reza

معرفی و بررسی بازی فیفا 21

جدیدترین نسخه از سری محبوب FIFA، امسال با کمی تاخیر نسبت به تاریخ همیشگی‌اش عرضه شد و انتظار هم برای آن کار سختی بود. اما کیفیت نهایی FIFA 21 چگونه است؟ با بررسی بازی FIFA 21 با ما همراه باشید.

fifa 21

دیگر عادت کرده‌ایم که هر سال یک نسخه جدید از دو مجموعه شبیه ساز فوتبال FIFA و PES را ببینیم. حتی در شرایط فعلی که بسیاری از مسابقات فوتبال به خاطر شیوع ویروس کرونا متوقف شده‌اند، باز هم در روند انتشار این بازی‌ها خللی ایجاد نمی‌شود. بازی فیفا ۲۱ اخیرا با ویژگی‌های جدید و تغییرات زیاد عرضه شد. اضافه شدن بخش فوتبال خیابانی در نسخه سال گذشته با بازخوردهای مثبت زیادی همراه بود. حالا باید ببینیم که در بازی فیفا 2021 چه بخش‌های جدیدی وجود دارند. تاریخ عرضه فیفا ۲۱ برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌های خانگی، 18 مهر ماه 1399 بوده است.

از همان بدو عرضه کنسول‌های خانگی، بازی‌های فوتبال جزو اولین و محبوب‌ترین عناوینی بودند که هر گیمری نسخه‌ای از آن را در کنسول خود داشت؛ حتی افرادی که اصلا فوتبالی هم نبودند. لذت کنترل 11 بازیکن و نقشه‌چینی‌های سریع برای رسیدن به گل و دفاع از زمین خود، در کنار هیجان و استرس حاصل از برد باخت، چیزی بود که در هیچ بازی دیگری یافت نمی‌شد. در ابتدا بهترین فوتبال در بازی‌های ویدئویی، عناوین Winning Eleven بودند و بی‌رقیب به کار خود ادامه می‌دادند؛ تا این که کمپانی EA با زیرشاخه EA Sports خود شروع به تولید بازی‌های فوتبالی با نام FIFA کرد و وارد یک رقابت جدی و پول‌ساز با شرکت Konami شد و تا همین امسال که عرضه بازی FIFA 21 را هم می‌بینیم، این رقابت پا برجاست. در ادامه قرار است بیشتر در مورد جدیدترین نسخه از سری FIFA صحبت کنیم.

تاریخ انتشار فیفا 21

موضوع خوشحال کننده برای طرفداران فوتبال آن است که تاخیری در انتشار بازی فیفا 21 رخ نخواهد داد و در پاسخ به سوال «فیفا ۲۱ کی میاد» باید بگوییم که کمپانی الکترونیک آرتز اعلام کرده که این بازی را در تاریخ 9 اکتبر 2020 مصادف با 18 مهر 99 برای کامپیوترهای شخصی، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان منتشر می‌کند. اما نکته جالب‌تر آنکه بازی FIFA 2021 برای کنسول های بازی نسل بعدی نیز عرضه خواهد شد.

الکترونیک آرتز تایید کرده که نسخه نسل بعدی بازی فیفا 21 از نظر گرافیکی بهبودهایی نسبت به نسخه نسل فعلی خواهد داشت، اما خبر بد برای گیمرهای PC آن است که نسخه کامپیوتری این بازی مشابه نسخه‌های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان خواهد بود. البته بعد از انتشار نسخه جدید، احتمالا با ارائه یک Patch یا آپدیت، ارتقاهای گرافیکی روی کامپیوترهای شخصی نیز در دسترس باشند.

شرکت Electronic Arts به تازگی تاریخ انتشار FIFA 21 برای نسل نهم را مشخص کرده و این تاریخ تقریبا یک ماه پس از عرضه هر دو کنسول پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس/سری اس به بازارهای جهانی‌ست. تاریخ انتشار فیفا 21 برای نسل نهم روز 4 دسامبر برابر با 14 آذر ماه سال جاری تعیین شده و ما شاهد زمان بارگذاری فوق العاده کوتاه، نور پردازی و رنگ‌های بهبود یافته، تکنولوژی انیمیشن به‌روزتر، حرکت بدون توپ طبیعتی‌تر بازیکنان و بسیاری بهبودهای دیگر خواهیم بود


3 months ago

reza haghi